Archiwum aktualności

W tym miejscu będziemy zamieszczać elementy, które nieco straciły na aktualności – i z tego powodu nie mieszczą się już na stronie głównej – ale nie na ważności, stąd warto, aby wciąż były dostępne. Będą one zamieszczane w kolejności „spadania” ze strony głównej – od najświeższych do najstarszych. Zachęcamy do korzystania z tej nowej funkcjonalności strony 🙂

Pożegnanie poprzedniego ks. proboszcza

Przeczytaj list

Wigilia Paschalna i nocna procesja rezurekcyjna w Laskach – w obrazach.

Wybrane homilie głoszone podczas liturgii w naszym kościele w wersji audio

Odsłuchaj

II parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej

odbyła się w dn. 14 – 22. 04. 2011.
Plan pielgrzymki
Galeria zdjęć z pielgrzymki

XV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim

informacje
program obchodów

List pasterski Episkopatu Polski o szacunku dla ciała zmarłego i obrzędach pogrzebu (w przypadku kremacji)

(odczytywany w kościołach w niedzielę 13 listopada)
Treść Listu

Solidarni z Kościołem Prześladowanym

13 listopada 2011 r. obchodziliśmy III Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
W tym roku szczególną troską w ramach dzieła Kościół w Potrzebie otaczamy Sudan – zachęcamy do zapoznania się bliżej z tą inicjatywą.

Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej

odbyła się w dn. 29.09 – 7.10. 2011.
Plan pielgrzymki
Galeria zdjęć z pielgrzymki

Kocham, więc słucham

Publikujemy wypowiedzi, jakie nadeszły w ramach naszej parafialnej akcji „Kocham, więc słucham”. Zachęcamy do lektury

Boże Ciało – Chleb Życia

Eucharystia – znak i zaproszenie Boga do jedności z ludźmi i ludzi wierzących w Niego między sobą. Czy Eucharystia jest tak odczytywana przez chrześcijan, którzy zawstydzająco są podzieleni – również w rozumieniu i przeżywaniu tej tajemnicy obiecanej przez Chrystusa obecności pośród swojego Kościoła? Na ile i jak wierzy ten Kościół w realność tej obietnicy?

Słuchaj audycji