Laski, ul. 3 maja 40/42
600 566 947
parafiawlaskach@gmail.com

13. NIEDZIELA ZWYKŁA ? 26.06.2011

Parafia Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Warszawskich

13. NIEDZIELA ZWYKŁA ? 26.06.2011

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ? dziś o 17.00, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00). Do najbliższego czwartku włącznie po nabożeństwie czerwcowym będzie odprawiana procesja eucharystyczna z racji tzw. dawnej oktawy Bożego Ciała. W czwartek po procesji na zakończenie dawnej oktawy  ? tradycyjne błogosławieństwo wianków.

2. W tym tygodniu w pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Mszę św. o 7.00 i 18.30 (nie będzie Mszy św. o 16.30). Okazja do spowiedzi ? pół godziny przed Mszą św.

3. W pierwszą sobotę miesiąca ? wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia z posługą sakramentalną odwiedzimy naszych chorych.

4. W środę, 29.06, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Eucharystię o 7.00 i 18.30.

5. W jutrzejszy poniedziałek ok. 11.00 dotrze do naszej parafii pielgrzymka piesza zmierzająca do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie. Zapraszam do pomocy przy przygotowaniu stołu dla pielgrzymów, by jak co roku mogli u nas odpocząć i pokrzepić swoje siły.

6. Wchodzimy w sezon wakacyjnych prac przy kościele i domu parafialnym. W tym tygodniu zakończy się porządkowanie terenu wokół kościoła. Będziemy mogli ? w niedalekiej przyszłości ? realizować projekt dotyczący upiększenia zieleni w naszym przykościelnym parku.

Od jutra zaczynamy prace remontowe. Czeka nas poważny, trwający ok. półtora miesiąca, remont dachu na domu parafialnym. Dach przecieka w wielu miejscach. Będzie naprawiony i pomalowany.

Ostatnio na posiedzeniu Rady Parafialnej podjęliśmy również decyzję  o odnowieniu i modernizacji wnętrza naszego kościoła. W porozumieniu  z p. architektem Januszem Stępkowskim ? projektantem naszego kościoła ? rozpoczynamy prace, które wykona specjalistyczna firma. Prace potrwają ponad miesiąc, ale ze względu na wakacje i  urlopy będą mniej uciążliwe, niż  w innym czasie.

Zgodnie z sugestią Rady Parafialnej ofiary złożone na tacę w najbliższą niedzielę i  w jedną z niedziel po wakacjach przeznaczone będą właśnie na ten cel. Bóg zapłać!

6. Za tydzień  w naszym kościele, w ramach otwartej wczoraj nowej edycji festiwalu ?W krainie Chopina?, odbędzie się koncert. Wystąpią:  Wojciech Gierlach ? bas  i  Michał Sławecki ? organy. Zapraszamy w niedzielę,  3.07, o 20.00.

7. Wakacje to także czas zmian personalnych w naszych parafiach. Pragnę poinformować, że nasz biskup ? Kardynał Kazimierz Nycz ? odwołał z funkcji rezydenta w naszej parafii ks. Norberta Kondeja. Ks. Norbert od początku września będzie rezydentem przy kościele Matki Bożej Anielskiej w Zakładzie dla niewidomych w Laskach. Ks. Kardynał mianował także wikariusza dla naszej parafii. Został nim ks. Paweł Witkowski, dotychczasowy wikariusz w Chynowie. Ks. Paweł obejmie swoje obowiązki pod koniec sierpnia.

8. Wszystkim korzystającym z wakacji i urlopów życzymy dobrego odpoczynku! Pamiętajmy, by radosny czas wakacji przeżywać blisko Pana Jezusa.