[Morenita nr 37] Kilka słów od proboszcza – Kościół wśród prześladowań

Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony pomocy dla Sudanu. To naprawdę ważny dzień. Przypomina nam bowiem o tym, czego nie dowiemy się z pierwszych stron gazet ani nie usłyszymy w serwisach informacyjnych. Wobec naszych lokalnych ?kościelnych? problemów, takich jak miejsce krzyża w sejmie, występy Nergala czy wątpliwości, jak pochować urnę, to, co dociera z Sudanu i wielu innych miejsc na świecie, naprawdę budzi grozę… Za wiarę w Chrystusa ginie rocznie 170 000 chrześcijan. Co 3 minuty zabijany jest z powodu swej wiary 1 chrześcijanin? 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych, a 350 milionów chrześcijan ? w ponad 70 krajach, gdzie łamie się prawo do wolności religijnej ? poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.
W samym Sudanie 35 000 chrześcijan to niewolnicy islamskich ?panów?. Większość dzieci jest niedożywiona. 75% mieszkańców to bezrobotni, a 90% populacji to analfabeci. Większość mieszkańców Sudanu cierpi głód i ma utrudniony dostęp do wody. Ta świadomość otrzeźwia. Pokazuje prawdziwe oblicze dramatu prześladowań i biedy, jakiej doświadczają nasze siostry i bracia. Czy możemy (i chcemy) im pomóc? Jeśli tak ? odwiedźmy stronę www.pkwp.pl i zapoznajmy się z możliwością pomocy dla Sudanu. Już dziś możemy też wysłać SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2 zł + VAT) i wesprzeć w ten sposób obóz dla uchodźców w Chartumie, prowadzony przez Siostry Salezjanki, które dzięki temu będą mogły wyżywić i wykształcić dzieci tam przebywające. Jeśli im nie pomożemy, kto to zrobi?