[Morenita nr 59] Kilka słów od proboszcza – Czytajmy ?Dokonania Wysłanników?!

Tak właśnie, w dosłownym przekładzie z języka greckiego, brzmi tytuł ?Dziejów Apostolskich?. Gorąco zachęcam, zwłaszcza w okresie wielkanocnym, do lektury tej biblijnej księgi. Pozwala ona lepiej zrozumieć czym jest Kościół, którego rozwój, od jego narodzin w dniu Pięćdziesiątnicy, możemy obserwować. Miejscami Dzieje Apostolskie czyta się jak powieść sensacyjną czy historyczno-religijny thriller. Nieraz podziwiać możemy męstwo uczniów Chrystusa, gotowych cierpieć, a nawet umrzeć za Pana. Ale są też miejsca, w których autor (ewangelista Łukasz) nie oszczędza nam także opisu trudnych, krępujących nawet, sytuacji. Nie milczy o sporach wśród apostołów, nie tai podziałów w krzepnącym Kościele, nie wybiela historii? Nie musi. Tym bowiem, który zapewnia wzrost Kościoła, który umacnia braci i dalej prowadzi dzieło Chrystusa w świecie, jest Duch Święty. To na Nim, nie na ludzkiej mocy czy doskonałości, opiera się misja Kościoła. I w czasach apostołów, i dziś.