[Morenita nr 65] Kilka słów od proboszcza – Dziękuję?

„Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra?” (Rz 8,28)

Kochani,

od 1 lipca, zgodnie z wolą naszego biskupa, mam rozpocząć pracę duszpasterską w kościele środowisk twórczych w Warszawie na placu Teatralnym. Kończę więc moją posługę proboszcza w Laskach. Dziękuję Wam wszystkim za czas naszych wspólnych spotkań z Panem Jezusem, za Waszą życzliwość i otwartość, z jaką przyjęliście mnie, gdy przed dwoma laty przyszedłem do Lasek jako Wasz proboszcz. Napisałem wtedy w liście do Was, że moim największym pragnieniem jest, byśmy, naśladując Maryję w Jej wierze, tworzyli wspólnotę żywego Kościoła gromadząc się wokół Pana Jezusa. Jestem wdzięczny za to, że udaje się nam dziś wspólnie tego doświadczać. Cieszę się szczególnie z naszych spotkań na niedzielnej liturgii, z wielkiej gromady dzieci, z zapałem wsłuchujących się w Słowo Boże, by potem odpowiedzieć na nie swoimi prostymi modlitwami? Cieszę się z tych wszystkich, którzy ? nieraz po długim czasie wątpliwości i poszukiwań ? odkryli w sobie pragnienie uczestniczenia w Eucharystii i odnaleźli Pana w naszym kościele. Dziękuję Bogu za każdą i każdego z Was. Niezwykłą radością ? nie mogę o tym nie wspomnieć ? jest dla mnie przeżycie ostatniej Wielkanocy, gdy, nie mieszcząc się niemal w kościele, trwaliśmy w świętą noc na paschalnym czuwaniu, doświadczając, że właśnie przez takie przeżywanie wydarzeń zbawczych w liturgii Zmartwychwstały Pan buduje swój Kościół. Tego doświadczenia wspólnoty nie zapomnę!

1 lipca powitacie nowego proboszcza. Przybędzie do Was ks. Grzegorz Jankowski, dotychczasowy proboszcz warszawskiej parafii świętych Rafała i Alberta. Przyjmijcie go serdecznie i z zaufaniem. Jest pełnym gorliwości księdzem, przychodzącym do Was, by służyć Wam i wraz z Wami pełnić wolę Boga. Serdecznie go pozdrawiam i życzę, by idąc śladami Pana Jezusa, był tu dobrym pasterzem.

Dziękuję Wam raz jeszcze za wszystko i proszę o modlitwę, bym mógł dobrze pełnić swoją nową posługę, wierząc mocno, że ?Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra?? (Rz 8,28).

Zostańcie z Bogiem!
ks. Grzegorz Michalczyk