Laski, ul. 3 maja 40/42
600 566 947
parafiawlaskach@gmail.com

NIEDZIELA PALMOWA – 25.03.2018

Parafia Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Warszawskich

NIEDZIELA PALMOWA – 25.03.2018

  1. Rekolekcje Wielkopostne: dzisiaj nauki w czasie każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką o godz. 9.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź każdego dnia pół godziny przed każdą Mszą św. Nie będzie dyżurów w konfesjonale w czasie Triduum Paschalnego.
  2. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę wszystkim, którzy w ostatni piątek wzięli udział w Drodze Krzyżowej odprawianej na ulicach naszej parafii.
  3. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 18.00.
  4. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Gorąco zachęcamy do dobrego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego, a szczególnie do pełnego udziału w liturgii tych najświętszych dni. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o 19.00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek także o 19.00. Wigilia Paschalna w Wielką Noc – czyli Rezurekcja – rozpocznie się, gdy w sobotę zapadnie noc – o 21.00. Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynieśmy świece. Wigilia Paschalna zakończy się procesją rezurekcyjną. Ta Święta Noc – zgodnie z najstarszą tradycją Kościoła – ma być czuwaniem na cześć Pana i radosną celebracją Jego Zmartwychwstania. Udział w Wigilii Paschalnej jest udziałem w pierwszej Mszy Świętej uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego – nie ma więc obowiązku uczestniczenia po raz drugi we Mszy Świętej w dzień. Jeśli ktoś ma jednak takie pragnienie, albo nie mógł uczestniczyć w Wigilii Paschalnej, zapraszamy na Msze Święte o 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 (nie będzie Mszy Świętej o 6.00 rano).
  5. Serdecznie zapraszamy dzieci od lat 4 do I Komunii św. do sypania kwiatków w czasie procesji rezurekcyjnej. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17.30.
  6. Przypominamy, że w Wieki Piątek obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby od 18. do 60. roku życia także post ścisły.
  7. Jeśli będą chętni, możemy zorganizować – wzorem ubiegłych lat – czuwanie modlitewne przy Grobie Pańskim w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Chętni do włączenia się w tę modlitwę adoracyjną proszeni są o zapisywanie się na liście w zakrystii.
  8. Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w kaplicy Matki Bożej (lub jeśli będzie ładna pogoda – na zewnątrz kościoła) od 9.00 do 13.00 i od 15.00 do 17.00, co pół godziny. Błogosławienie pokarmów w Klaudynie na ul. Kiepury – u pp. Zawadzkich o 12.30 i u pp. Szkolików o 12.45, w Zakładzie dla niewidomych o godz. 13.00. Mieszkańcy Mościsk w tym roku przychodzą ze święconką do kościoła.
  9. Chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej odwiedzimy w środę od godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  10. Wyjazd parafialny dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum w dniach 23-30. czerwca. Koszt wyjazdu uzależniony będzie o wysokości otrzymanego dofinansowania. Zgłoszenia razem z zaliczką 200 zł przyjmuje ks. Łukasz.