Laski, ul. 3 maja 40/42
600 566 947
parafiawlaskach@gmail.com

Budowa nowych organów w Laskach Warszawskich

Budowa nowych organów w Laskach Warszawskich

W kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Meksyku trwa modernizacja i rozbudowa organów jako wotum dziękczynne za pontyfikat i beatyfikację papieża Polaka Jana Pawła II. Nowe organy będą też upamiętniały Rok Jubileuszowy, obchodzony w naszym kościele parafialnym w 50 rocznicę zawierzenia Polski Matce Bożej z Guadalupe.

 

Dzięki rozbudowie powstanie instrument o wyjątkowej konstrukcji i romantycznym brzmieniu, który na co dzień będzie służył wiernym podczas mszy św. i nabożeństw. W świątyni będą także mogły się odbywać systematycznie koncerty organowe.

 

Biorąc pod uwagę wyjątkowe położenie Lasek u wrót do Kampinoskiego Parku Narodowego, ziemi urodzenia Fryderyka Chopina, i odbywające się tu letnie festiwale muzyczne „W krainie Chopina”, trudno wymarzyć sobie lepszą lokalizację dla pięknego instrumentu. Zwracamy się do wiernych i wszystkich rodaków o wsparcie tego bardzo ambitnego projektu.

 

Będziemy wdzięczni za dokonywanie wpłat na poniższe konto laseckiej parafii na rozbudowę i modernizację organów z dopiskiem „ORGANY”:

18 1020 1026 0000 1102 0016 9920

 
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.