PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 14-22.04.2012

Osoby wybierające się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w sobotę 04.02 o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Jeśli ktoś chciałby się jeszcze zapisać na pielgrzymkę ? zapraszamy! Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Bliższe informacje można znaleźć tutaj

1. 14.04. ? sobota, godz. 20.30 ? zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie (Terminal 1) i odprawa paszportowo-celna; godz. 22.55 ? odlot samolotu PLL ?Lot? do Tel Awiwu.
2. 15.04. ? niedziela: godz. 3.35 ? lądowanie w Tel Awiwie; przejazd do BETLEJEM i zakwaterowanie w hotelu; BETLEJEM – Bazylika Narodzenia, Grota Mleczna i Pole Pasterzy, obiad; AIN KAREM – sanktuarium Narodzenia Jana Chrzciciela i Nawiedzenia NMP; Kneset i Menora ? symbol Izraela; kolacja i nocleg w Betlejem.
3. 16.04. – poniedziałek: BETLEJEM ? NAZARET; CEZAREA NADMORSKA (teren wykopalisk i akwedukt rzymski), HAJFA: sanktuarium ?Stella Maris?; NAZARET ? obiad, Bazylika Zwiastowania NMP; KANA GALILEJSKA; kolacja i nocleg w Nazarecie.
4. 17.04. ? wtorek: TYBERIADA (kościół św. Piotra), rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, KAFARNAUM (?Miasto Jezusa?), TABGHA (sanktuarium Rozmnożenia Chleba i kościół Prymatu Piotra), obiad (?ryba św. Piotra?); Góra Błogosławieństw; YARDENIT ? symboliczne miejsce chrztu Jezusa, kolacja i nocleg w Nazarecie.
5. 18.04. ? środa: GÓRA TABOR (Góra Przemienienia Jezusa); podróż do Jerozolimy; JERYCHO, obiad; BETANIA ? sanktuarium Wskrzeszenia Łazarza; kolacja i nocleg w Jerozolimie.
6. 19.04. ? czwartek: JEROZOLIMA: sanktuaria Góry Oliwnej: ?Dominus Flevit?, Getsemani (Bazylika i Ogrójec); kościół ?Pater Noster?; obiad; kościół św. Anny i Sadzawka Owcza; wspólna Droga Krzyżowa na jerozolimskiej Via Dolorosa, Lithostrotos i Bazylika Grobu Pańskiego, kolacja i nocleg.
7. 20.04. ? piątek: JEROZOLIMA – Chrześcijański Syjon: Kościół św. Piotra o Pianiu Koguta (?In Gallicantu?), Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia NMP; Stare Miasto – Dzielnica Żydowska (?Cardo?), Ściana Płaczu; obiad; Muzeum i Miejsce Pamięci Yad Vashem; kolacja i nocleg.
8. 21.04. ? sobota: Msza św. w Bazylice Grobu Pańskiego; Qumran i Masada; MORZE MARTWE; powrót do Jerozolimy, kolacja i nocleg.
9. 22.04. ? niedziela: godz. 2.00 – wyjazd na lotnisko Ben Guriona w TEL AWIWIE; odprawa paszportowo-celna; godz. 6.00: odlot samolotu do Warszawy; godz. 9.15 lądowanie w Warszawie i zakończenie pielgrzymki.

Koszt: ok. 1280 USD

Informacje: ks. Grzegorz Michalczyk – tel. 22 752 21 07; kom. 600 377 477; e-mail: g.michalczyk@onet.pl