[Morenita nr 41] Kilka słów od proboszcza – Imieniny parafii

W najbliższy poniedziałek możemy składać sobie nawzajem życzenia. Tego dnia przypadają nasze wspólne imieniny ? święto patronalne laseckiej Wspólnoty parafialnej. Czego winniśmy sobie życzyć z tej okazji? Myślę, że ? w kontekście tego dnia i jego Patronki ? przede wszystkim fascynacji tym, że Bóg ukazuje nam w Dziewicy Maryi przykład wiary żywej i konsekwentnej. Wiary, połączonej z radością (nie ma bardziej budzącego politowanie widoku jak posępny chrześcijanin) z przyjęcia Ewangelii (dobrej, radosnej Nowiny). Wiary, która innych prowadzi do prawdziwego (i wiecznego) życia. Tak, jak spotkanie z Morenitą z Tepeyac doprowadziło do nowego życia w Chrystusie miliony rdzennych mieszkańców południowoamerykańskiego kontynentu. Żyć wiarą na wzór Maryi, promieniować radością, świadcząc swym życiem o nieskończonej miłości Boga, naszego Ojca? Oby spełniły się w nas te życzenia!