[Morenita nr 51] Kilka słów od proboszcza

W naszym kościele pojawił się, zapowiadany wcześniej przeze mnie, projekt nowej Drogi Krzyżowej. Ta tymczasowa instalacja, będąca fotokopią Drogi Krzyżowej (z kościoła w Międzylesiu) autorstwa p. Mateusza Środonia, może pomóc nam w wyobrażeniu sobie ostatecznej koncepcji Drogi w naszym kościele. Oryginały będą tej samej wielkości (150×70 cm). Mają być wykonane temperą winylową na dębowej desce (będą więc jaśniejsze i wyraźniejsze niż prezentowane fotokopie). Będą różniły się w szczegółach, także wielkością postaci, ale zachowają ten sam styl malunku. Oryginały tablic zamontowane będą w pewnym odstępie od ściany, co umożliwi oświetlenie ściany rozproszonym światłem, którego źródło znajdzie się za tablicą. Sam malunek ma być również podświetlony. Obecne tymczasowe stacje będą sukcesywnie zastępowane oryginałami, w miarę ich tworzenia. W dalszych etapach prac wykonane zostaną wizerunki Pana Jezusa Miłosiernego i św. Jana Diego, które zostaną umieszczone w tradycyjnych miejscach przy tzw. bocznych ołtarzach. Ufam, że wystrój wnętrza naszego kościoła, coraz piękniejszy i bardziej spójny w swej estetyce, pomagać nam będzie lepiej przeżywać tu nasze spotkanie z Panem w świętej Liturgii.