[Morenita nr 6] Kilka słów od proboszcza

Skończyły się święta, nastał nowy rok. Przed nami jeszcze w najbliższych dniach uroczystość Objawienia Pańskiego (zwana potocznie świętem Trzech Króli) – po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat wolna od pracy! – a potem Chrzest Pański, kończący liturgiczny czas Bożego Narodzenia. To zwyczajowo czas tzw. „kolędy”, czyli odwiedzin, jakie w naszych domach składają duszpasterze. Pragniemy, jak co roku, spotkać się z Państwem, z Waszymi Rodzinami, wspólnie uwielbić Boga modlitwą, podzielić się w rozmowie radościami i troskami. Dla mnie, nowego proboszcza laseckiej parafii, te spotkania są szczególnie ważne i oczekiwane. Są bowiem wspaniałą okazją do lepszego poznania Państwa i bezpośredniej rozmowy z Wami. Wiem, że nieraz późno kończycie pracę czy zajęcia w szkole. Tym bardziej wdzięczny będę, jeśli uda się nam spotkać w jak najszerszym gronie domowników. By było to możliwe, będziemy rozpoczynać kolędę w dni powszednie godzinę później, niż to bywało do tej pory, czyli o 17.00. W soboty zaś, przed południem, o godzinie 10.00.
Do zobaczenia w czasie kolędowych spotkań!